Przejdź do treści

Noc Świętojańska

  • przez
Mimo ulewnego deszczu za oknem, który przywitał Sokołów 23 czerwca, po latach przerwy udało się zorganizować Noc Świętojańską.

Uroczystość, która nad Bug przez lata przyciągała tłumy mieszkańców naszego miasta i okolicznych miejscowości, w tym roku wyglądała nieco inaczej.

Do Sokołowa przyjechali goście z partnerskiego miasta Dubno na Ukrainie, oraz przyjaciele z Czerwionki-Leszczyn. Orkiestra „Dębieńsko” po raz kolejny bawiła rzesze Sokołowian, którzy przybyli do SOK podziwiać ich występy. Tym razem członkowie orkiestry zawitali w doborowym towarzystwie Mażoretek, które również zaprezentowały swoje umiejętności.

Jednak to nie były jedyne występy tego niezwykłego popołudnia. Na scenie w towarzystwie gospodarzy ZPiT „Sokołowianie” pojawiły się również zaprzyjaźnione zespoły folklorystyczne: Zespół Pieśni i Tańca „Chodowiacy” z Siedlec pod kierownictwem Bożeny Wojciuk, którzy zaprezentowali w niesamowitym wykonaniu tańce biłgorajskie oraz Rzeszowskie. Na scenie gościliśmy również ZPiT „Małe Podlasie” z Siemiatycz pod kierownictwem Krzysztofa Szyszko, którzy pokazali w nowej odsłonie tańce podlaskie oraz charyzmatycznego Krakowiaka.

Kolejną atrakcją było uroczyste przejście ulicami Sokołowa na Staw Mazura, gdzie odbyła się tradycyjna impreza obrzędowa i puszczanie wianków.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia!