Noc Świętojańska

Mimo ulewnego deszczu za oknem, który przywitał Sokołów 23 czerwca, po latach przerwy udało się zorganizować Noc Świętojańską.

Uroczystość, która nad Bug przez lata przyciągała tłumy mieszkańców naszego miasta i okolicznych miejscowości, w tym roku wyglądała nieco inaczej.

Do Sokołowa przyjechali goście z partnerskiego miasta Dubno na Ukrainie, oraz przyjaciele z Czerwionki-Leszczyn. Orkiestra „Dębieńsko” po raz kolejny bawiła rzesze Sokołowian, którzy przybyli do SOK podziwiać ich występy. Tym razem członkowie orkiestry zawitali w doborowym towarzystwie Mażoretek, które również zaprezentowały swoje umiejętności.

Jednak to nie były jedyne występy tego niezwykłego popołudnia. Na scenie w towarzystwie gospodarzy ZPiT „Sokołowianie” pojawiły się również zaprzyjaźnione zespoły folklorystyczne: Zespół Pieśni i Tańca „Chodowiacy” z Siedlec pod kierownictwem Bożeny Wojciuk, którzy zaprezentowali w niesamowitym wykonaniu tańce biłgorajskie oraz Rzeszowskie. Na scenie gościliśmy również ZPiT „Małe Podlasie” z Siemiatycz pod kierownictwem Krzysztofa Szyszko, którzy pokazali w nowej odsłonie tańce podlaskie oraz charyzmatycznego Krakowiaka.

Kolejną atrakcją było uroczyste przejście ulicami Sokołowa na Staw Mazura, gdzie odbyła się tradycyjna impreza obrzędowa i puszczanie wianków.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia!